info@akademiplena.com | +90 224 2434314

Hakkımızda

Tebrizli Şems

Kendini ancak başka birinin AYNA sında tam olarak görebilirsin...


Kurumsal Eğitmen ve Örgütsel Psikoloji Uzmanı, Profesyonel Koç, Psikolojik Danışman, Hipnoterapist ve Yazar olan İnci AKTAŞ ve Özlem AKTAŞ tarafından kurulmuştur. Plena Human Bütünsel Gelişim Akademisi, öğrenen organizasyon olarak sürekli gelişime ve yeniliklere odaklanmıştır.

Kurumsal ve bireysel danışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik, mevcut durumu ile istenilen durumu arasındaki mesafeyi geleceğe odaklanarak kapamayı hedefleyen profesyonel bir ilişki yürütülmektedir. Yaşam hakkına ve çevreye saygı, yaratıcılık, yenilikçilik, değişime ayak uydurma, sorumluluk, güven, müşteri memnuniyeti, açık iletişim, sürekli gelişim, çözüm odaklılık, kalite, uzmanlık, takım ruhu, emeğe saygı ve bilgi paylaşımı başlıca değerlerimizdir.

Plena Human Bütünsel Gelişim Akademisi Association for Coaching üyesidir.

Şirketimizin  Kuruluş Amacı

Türkiye merkezli uluslararası  faliyet gösteren , insana ve gelişime değer veren, değer katan ve bütünsel bir bakış açısına sahip uluslararası bir eğitim, danışmanlık ve koçluk şirketi olmaktır. Bu noktada odağımız, kişi ve kurumlarda farkındalık kazandırarak vizyonlarını gerçekleştirecek yaklaşımlar sunmak ve mevcut durumla vizyonları arasındaki boşluğu kapatmak için danışmanlık ve koçluk yapmaktır.

Vizyonumuz

Bütünsel bakış açısıyla kişi ve kurumlarda değişim sürecini oluşturarak ülkemizde bireysel ve toplumsal farkındalığı arttıran lider firmalardan biri olmak.

Misyonumuz

Kişilerin hayatlarını, doyumlu ve dengeli yaşamalarını sağlayacak bakış açısı geliştirip yaşamlarını değiştirecek metodolojileri kullanmak ve bütünsel bakış açısıyla, evrensel değerler temelinde tüm dünya ile birikimlerimizi paylaşmaktır.

Plena Human Ekibi

Ekibimizde kim var?

  • İnci Aktaş

  • Özlem Aktaş

İnci AKTAŞ

Plena Human Bütünsel İnsan Gelişim Akademisi Kurucu Ortak, Bireysel ve Kurumsal Koç, NLP Uzmanı, Hipnoterapist, Eğitmen

İnci AKTAŞ, 03.08.1984 yılında Bursa’da doğdu.  Londra merkezli ve uluslararası diploma ve sertifikasyon sunan bir kuruluş olan Livcon International Master and Professionel Certified Coaching programını tamamladı. Rusya Üniversitesi Psikoloji Bölümünde doktora yapmaktadır.

Kobilerin sorunlarına ilişkin tecrübeleri ve bunun yanında insan ilişkileri, iletişim, satış, ikna tecrübelerini koçlukla birleştirerek hem bireysel hem de kurumsal danışmanlık alanında uzmanlaştı. Almış olduğu ileri hipnoz eğitimi ve hipnoterapi deneyimleri sonucunda koçluğun yanısıra hipnoterapi ile kişilerin hayatlarını olumlu yönde değiştirmektedir. İnsana saygı ve kişilerin mutluluğu üzerine ne varsa ilgi alanına giren ve bir kişi değişirse dünya değişir mantığıyla hayata bakan İnci AKTAŞ, şu an kişisel gelişim, satış pazarlama, kariyer, liderlik, yöneticilik, iş yaşamı, girişimcilik ve ilişkiler üzerine makaleler yazmakta, tamamlamak üzere olduğu kişisel gelişim kitabı üzerinde çalışmakta ve danışanlarına koçluk ve hipnoterapi hizmeti vermektedir.

Ayrıca Konuşmanızla Hipnoz Edin kitabının yazarlarındandır. 

ALDIĞI SERTİFİKALAR

Yaşam Koçluğu
Sanatçı Koçluğu
Sporcu Koçluğu
Kariyer Koçluğu
Öğrenci Koçluğu
Ebeveyn Koçluğu
İlişki Koçluğu
Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
Lider Koçluğu
Satış Koçluğu
Performans Koçluğu
Sınav Koçluğu
İş Geliştirme Koçluğu
Sağlıklı Yaşam Koçluğu
Kurumsal Koçluk
NLP Practitioner
NLP Advance Trainer
NLP Trainer
Certified Coach 
Master Certified Coach
Master Profesionel Coach
Master Certified Coach Trainer
Hipnoz
Regresyon Hipnoterapisi
Hipnoz Trainer
EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği)
Anlayarak Hızlı Okuma Ve Dikkat Geliştirme
Hafıza Teknikleri
Güzel Konuşma Ve Diksiyon
Beden Dili
Acces (Farkındalık Eğitimi)
Bars

TAT (Tapas Akupresür Tekniği) Semineri

Temel Hipnoz Eğitimi - Bülent Uran

Regresyon Eğitimi - Bülent Uran
Özlem AKTAŞ

Plena Human Bütünsel İnsan Gelişim Akademisi Kurucu Ortak, Bireysel ve Kurumsal Koç, NLP Uzmanı, Hipnoterapist, Eğitmen


18/06/1979 doğumlu olup, İngilizce eğitim veren Bursa Erkek Lisesinde gördüğü lise eğitiminin ardından, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Kariyerine finans alanında çalışmaya karar vererek, Garanti Bankasında başladı. Yedi yılı satış, pazarlama yöneticiliği ve risk izleme bölge yönetmenliği olmak üzere toplam dokuz yıllık bankacılık deneyimine sahiptir.Bu süreçte bankacılıkla ilgili aldığı, Satış Teknikleri, Satış Yönetimi, Temel Kredi Bilgileri, Dış Ticaret Teknikleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi eğitimlerin yanı sıra, Müzakere Becerileri, İlişki Yönetimi, Analitik Düşünme ve Yaratıcı düşünme ile Problem Çözme, Zor kişilerle ve Zor durumlarla başa çıkma, Verimlilik, Stres Yönetimi gibi kişisel gelişimine katkısı olduğuna inandığı birçok eğitim almıştır. Bankacılık kariyeri içinde, kart yasası ve uygulanması gibi bölümü ile ilgili eğitimlerde vermiştir.

Bireysel vizyon ve yaşamdaki amacına tam olarak uygun olduğuna inandığı koçluğa ikinci kariyer olarak başlama kararı aldı ve  Londra merkezli ve uluslararası diploma ve sertifikasyon sunan bir kuruluş olan Livcon International Master And Professionel Certified Coaching programını tamamladı. Bu zamana kadar kazandığı deneyimleri, insanların hayatlarında küçük de olsa bir fark yaratırken yanlarında olmak için hem bireysel, hem kurumsal alanda çalışmalarına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.İnsana dair ne varsa ilgi alanı içindedir. Hayatın bütünselliğine inanarak, bir kişinin mutsuzluğunun herkesi etkileyeceğine inanmakta olup, bu dünyada küçükte olsa bir fark yaratmak için çalışmaktadır. Eğitimine, Psikolojik Danışmanlık üzerine Yüksek Lisans ve Örgüt psikolojisi üzerine Doktora yaparak devam etmektedir.
Bireylere ve Kurumlara; Kişisel gelişim eğitimleri, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimleri vermekte ve Koçluk ve terapi uygulamaları yapmaktadır. 

Ayrıca Konuşmanızla Hipnoz Edin kitabının yazarlarındandır. 

ALDIĞI SERTİFİKALAR

Yaşam Koçluğu
Sanatçı Koçluğu
Sporcu Koçluğu
Kariyer Koçluğu
Öğrenci Koçluğu
Ebeveyn Koçluğu
İlişki Koçluğu
Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
Lider Koçluğu
Satış Koçluğu
Performans Koçluğu
Sınav Koçluğu
İş Geliştirme Koçluğu
Sağlıklı Yaşam Koçluğu
Kurumsal Koçluk
NLP Practitioner
NLP Advance Trainer
NLP Trainer
Certified Coach
Master Certified Coach
Master Professional Coach
Master Certified Coach Trainer
Hipnoz
Regresyon Hipnoterapisi
Hipnoz Trainer
EFT ( Duygusal Özgürleşme Tekniği)
Eğitimcinin Eğitimi
Güzel Konuşma ve Diksiyon
Beden Dili
Anlayarak Hızlı Okuma ve Dikkat Geliştirme
Hafıza Teknikleri
Acces ( Farkındalık Eğitimi)
Bars
TAT (Tapas Akupresür Tekniği) Semineri
Temel Hipnoz Eğitimi - Bülent Uran

Regresyon Eğitimi - Bülent Uran

Funda UZGİDİŞ

Eğitmen

1980 yılında Bursa da doğdu. 2004 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun oldu. 2007- 2009 yılları arası New York Üniversitesinde  Businness  Management eğitimi aldı. 2012- 2013 yılında  Bahçeşehir Üniversitesi Marka İletişimi ve Pazarlama Yönetimi  Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine Bursa da Muhabir olarak başladıktan sonra, haber spikeri, program yapımcısı ve sunucusu  olarak devam etti. DAU radyo  ve televizyonunda, Haber Spikerliği, Program Sunuculuğu görevlerini üstlendi. AVRASYA RADYO TELEVIZYON (ART) de Haber Spikerliği, Sağlık Programı yapımcılığı ve sunuculuğu, Sabah Gazete Programı yapımcılığı ve sunuculuğu, Tartışma ve siyaset programlarının hazırlanması  ve sunulması görevlerinde bulundu. 6 NEWS 6 dilde yayın yapan haber kanalının kısa bir donem idari müdürlüğü görevinde bulundu. Yaklaşık 15 yıl süren  Basın- Yayın  deneyimlerinin ardından, İletişim seminerleri veren eğitimcimiz, halen Anadolu İletişim Lisesinde Radyo, Televizyon, Sinema, Diksiyon, Drama, Halkla İlişkiler dersleri vererek öğrencileri İletişim Fakültelerine hazırlamaktadır. Aynı zamanda halen, İletişim uzmanı olarak, sinema - televizyon, spikerlik- sunuculuk, diksiyon, beden dili üzerine dersler veren bir eğitmendir ve evlidir.


Katıldığı Kurslar

Progress Eğitim  İnsan Kaynakları Kursu (3 ay)

BKM Tiyatro Kursu (3 yıl)

Başkent İletişim (spikerlik ve sunuculuk)

TRT Haber Dairesi (Ankara)

TRT Spor Servisi (Ankara)

TV 8 Program Müdürlüğü (İstanbul)

TRT Spikerlerinden, Nemin Tuğuşlu ve Zafer Kiraz dan özel diksiyon ve hitabet dersleri.

Özel diksiyon ve hitabet dersleri  İletişim Fakültesi  Öğr. Görevlisi  Sn Atiye Çirakoğlu

Hicran İPEKBAĞLAR

Nefes ve Yaşam Koçu, NLP Uzmanı

    17 .O6.1969 Sakaryada doğdum. İTÜ  Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine mezunuyum. Kariyerime, endüstriyel mutfak sektörüne giriş yaparak, Mutfakçı firmasının üretim bölümünde hizmet verdim.

 

Soba malzemeleri üretimi yapan atölyem   ile endüstri sektöründe çalışmaya devam ettim. Mesleğimi severek yapmama rağmen, sorgulayan yapım beni daima Kâinat ve İnsan arasındaki ilişkiyi araştırmaya yöneltiyor ve bireysel gelişim üzerine çalışmalara zorluyordu.

 

İnsan sırrı arar, sır ise kendindedir düşüncesi ile, gerçek yolculuğun insanın kendinden kendine yaptığı yolculuk olduğu fikrinin peşinden giderek, doğudan batıya felsefe, din, öğreti ve ezoterik çalışmaların, teolojik ve felsefi doktrinler arasında asıl olanın İnsanın kendini bilmek olduğunun farkına vardım. 20 yıllık özverili çalışma ve araştırmalarımın sonucunda, doğru nefesin insan hayatındaki önemini kavrayarak ÖĞREN-PAYLAŞ felsefesi doğrultusunda, diğer insanların da hayatlarında küçük bir kelebek etkisi yaratmak amacı ile kariyerime, malzemesi en güzel surette yaratılmış insan olan, Bireysel Gelişim Uzmanı olarak devam etme kararı aldım.

 

Şu an bireysel gelişim üzerine çeşitli bloglarda makaleler yazmakta,  Nefes terapisi ve özellikle GESTALT koçluğu ile ilgilenmekte, gestalt kuramı gereği, insanın kendini tanıma ve geliştirme yolunda,Bireysel ve Kurumsal Koç olarak görev yapmaktayım. 

 

KATILDIĞIM EĞİTİM VE SEMİNERLER 

NLP Master Practitioner

Certified  Yaşam koçluğu

EFT (duygusal özgürleşme) 

Nefes ve Meditasyon teknikleri

Tiyatro ve drama eğitimi

İletişim

Hipnoterapi

İleri satış teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi

Yaşam Koçluğu                                    

Sporcu Koçluğu                                     

Kariyer Koçluğu                                    

Öğrenci Koçluğu                                     

Ebeveyn Koçluğu                                  

İlişki Koçluğu                                        

Yönetici Koçluğu                                    

Takım Koçluğu                                      

Lider Koçluğu

Satış Koçluğu

Performans Koçluğu

Sınav Koçluğu

iş geliştirme Koçluğu

Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Kurumsal Koçluk

 

Elif DÖRTER

Plena Human Bütünsel İnsan Gelişim Akademisi Kurumsal Gelişim Danışmanı & Eğitmen

1970 yılında Bursa’da doğdu. 1988-1989 Bilkent Üniversitesi – Amerikan Kültürü & Edebiyatı ve 1991-1993 Bilkent Üniversitesi, İş İdaresi & Büro Yönetimi Bölümünde okudu. İngilizce bilmektedir.

İş tecrübesi: 1989 – 1991 / İhsan Çizakça Koleji Genel Müdür Asistanı, part-time öğrt.

1993 / Dış İşleri Bakanlığı Dış İşleri Bakanı Özel Sekreteri (Köşk)

1993 – 1995 / Yeşim Tekstil A.Ş. İhracat Satış Uzmanı

1996 – 1997 / PDR Eğitim A.Ş. – TMI Ürün ve Satış Uzmanı

1997 – 1999 / Şans’e Tekstil Ltd. Şti. Şirket Sahibi

1999 - 2002 / Siemens AGBursaRay  Genel Proje Yönetimi – İdari Müdür

2002 – 04.2014 / Bosch San. ve Tic. A.Ş.– İş Mükemmelliği Departmanı (Emeklilik)

2009 – halen /  KalDer Türkiye UKH danışmanlığı, Mükemmelik Ödülü Değerlendiriciliği 

08.2016 – 05.2017 / COŞKUNÖZ Eğitim Vakfı Proje Geliştirme ve Tanıtım Koordinatörü

10.2015 – halen / PLENA HUMAN Bütünsel İnsan Gelişim Akademisi -Danışman & Eğitmen           


2014 itibariyle halen KalDer Türkiye Kalite Derneği  bünyesinde  Ulusal Kalite Hareketi –İş Mükemmelliği Danışmanlığı ile 2009 yılından beri Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiriciliği ve bugün PLENA HUMAN Bütünsel İnsan Gelişim Akademisi’nde Kurumsal Gelişim Danışmanı ve eğitmen olarak görev yapmaktadır.


Gönüllü faaliyetler olarak; başta KalDer Türkiye ve Bursa şubesi, TAYSAD, BUSIAD, BUIKAD ve ONKODAY olmak üzere çeşitli STK ve okulların çalıştay/arama konferanslarında moderatörlük ve Eğitmenlik, 2009’dan beri KalDer Türkiye Ulusal Kalite / Mükemmellik Ödülü Değerlendiriciliği, Balat Lions Kulüp Üyeliği, Sosyal Sorumluluk projelerinde aktif görev alma (HASVAK ve Pembe İzler Tiyatro Prj. Direktörlüğü), Amatör Tiyatroculuk ve Gönüllü Eğitmenlik yapmaktadır.