Hipnozla Zayıflama

Mar 30, 2012   //   by inciaktas   //   Hipnozla Zayıflama, Kişisel Gelişim, Makaleler  //  10 Comments

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki; değişmek için bilinçaltını değiştirmek zorundayız. Çünkü biz bilinçli zihnimizle her gün bir sürü karar veririz. Mantıken bizim için en iyinin ne olduğunu çok iyi biliriz ama yapamayız. Çünkü güç bilinçaltındadır. Bilinçaltının rızası olmadan hiçbir şey yapamayız. Sinirlendiğimizde, tatmin olmak istediğimizde yemeğe saldırmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yoksa kilo almak kaçınılmazdır. Bu duygusal açlığa işaret eder ve duyguların kaynağı bilinçaltıdır. Bilinçli zihin ise mantık beynidir.

Bilmek zorunda olduğumuz şey; artık bu konunun gereklilik halinden çıkarak şart haline gelmesidir. Çünkü kilonuzu metabolizmanız belirlemiyor. Bilinçaltınız belirliyor. Ne düşünüyorsanız, kendiniz hakkında ne söylüyorsanız tam olarak bu kaderiniz oluyor? Lütfen durup bir an düşünün, keniniz ve kilolarınız hakkında ne düşünüyorsunuz? ‘Su içsem yarıyor, biz de genetik, ne yapsam zayflayamıyorum kabullendim…’ Peki her sofraya oturduğunuzda ya da sevdiğiniz yemekleri yerken: ‘ Şimdi bunları yiyorum, kesin kilo alacağım..’ Kenimizi acımasızca eleştiriyor, önce çılgınca yiyor sonra da pişman oluyoruz değil mi?

Bedeninize tek besin diyetleriyle çılgınca acılar çektirerek zayıflayamazsınız. Ne kadar süre yağsız tuzsuz salata yiyerek yaşayabilirsiniz? Yaşayamazsınız. Aklınızda sürekli bir dilim pastanın hayali olur. Ve daima bilinçaltının hayali gerçeği yener. Gidip o pastayı yersiniz. Hipnozla zayıflamanın amacı önünüzde kocaman bir pasta dururken hayalinizde ideal kilonuzun olmasıdır. Ve emin olun sonunda bu hayal kazanacaktır.

Diyetlerin devam edememesinin en önemli sebeplerinden birisi kıtlık bilincidir. Birisi size yememniz gereken şeyleri sıraladığında canınız daha çok yemek istemiyor mu?Diyet esnasında yemenizin yasak olduğu şeyler hayallerinizi süsler. Ve hayaliniz kazanır. Kıtlık bilincinin çözümü ise formda bir vücuda sahip kişileri modellemektir. Onlar her zaman acıktığında yerler doyduklarında bırakırlar. Ama her şeyi yeme serbestisi içindedirler.

Artık bildiklerinizi unutun çünkü inandıklarınıza dönüşeceksiniz. Eğer asla zayıflayamam diyorsanız, sizi temenni ederim ki asla zayıflayamazsınız. İnançlar kendi kendini gerçekleştiren kehanetler gibidir. Onlara inanırsınız. Sonra gerçekleşirler. Ve siz de inanmaya devam edersiniz. Ama lütfen artık bir inancınız size fayda getirmiyorsa onu değiştirin. Sonra neden su içsem yarıyor diye düşünmeyin. Amerika’da çift kişilik sendromu yaşayan bir kadın bir kişiliğine büründüğünde şeker hastası olduğuna inanıyor ve hastalığın tüm belirtilerini gösteriyor. Diğer kişiliğine büründüğünde ise bu inancını hatırlamıyor ve hastalık belirtileri kayboluyor. İşte neye inandığınız bu kadar önemlidir. Bugünden itibaren su içseniz yaradığına inanmak yerine her gün ideal kiloma yaklaşıyorum diyebilirsiniz mesela.

Hipnoz ise bir telkinin kabul edilmesidir. Birisi size bir şeyi yap derse ve siz yaparsanız onun hipnozu altındasınız demektir. Yani aslında hayatımızı bir çok anında hipnoz oluyoruz. Hipnoz bir iletişimdir.

Aynı zamanda hayatımızın büyük bir bölümünü transta geçiriyoruz. Kaç sefer evinizden çıkıp işyerinize vardığınızda aradan geçen zamanı farketmediiğinize ve nasıl geldiğinize şaşırmıştınız? Birisine doğduğun evi gözünde canlandır, ne renkti dediğimde o bunu düşünürken zamanın bağlarından koptuğu için transa girer.

Kilo problemi bilinçaltının doğru ya da yanlış hiçbir bilgiyi ayırt etmeden kaydettiği bilgilerden dolayı sisteminin çökmesinden ortaya çıkar. Hipnoz ise bir hayal kurdurma sanatıdır. Hipnozla zayıflama programında bilinçaltının hayalini değiştiririz. Hipnozla kişinin zihninin bilinçli kısmını atlayarak bilinçaltına ulaşılır ve kişiye özel hazırlanan telkinler yerleştirilir.

Hipnozla zayıflama süreci 8 seanstan oluşmaktadır. Kişiye özel hipnoterapi yöntemi, eft, nlp ve psikolojik danışma tekniklerinden gerekli olanlar kullanılmaktadır.

Unutmayın, neye inanıyorsanız o olacaksınız..

Detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışınız.

Tel: (224)2434314

İnci AKTAŞ- Psikolojik Danışman & Hipnoterapist

Özlem Aktaş-Psikolojik Danışman & Hipnoterapist

Online Eğitimlere kayıt için; www.plenahuman.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm online eğitimlerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

10 Comments

 • daha fazla bilgi verirseniz mutlu olurum.

  • Merhaba, detaylı bilgi mail adresinize gönderilmiştir.
   Sevgi ve saygılarımızla,

 • Tam 18 kilo verdim. Hedefim 20 kiloydu. Düşündüğümden daha kolay ve başarılıydı. Bir çok sorunun bu yöntemle çözülebileceğine inanıyorum. İnci Hanıma teşekkür ederim.

 • İyi ki sizi tanımış İnci Hanım, göremediğimi görmemi sağlıyorsunuz. Sevgiyle kalın.

 • Kafamda çok soru işareti vardı size gelirken.Hatta her hipnoz sonrası:”oldu mu yani?bu kadar mıydı?” sorularını hep sordum kendime.Evet işte o kadardı.Bunca zamandır beynimde kamburla,gözümde perdeyle gezmişim…İnsan affedebildiği ölçüde özgür ve mutlu olabiliyormuş.Bunu öğrendim.Kendimi çok mutlu çok enerjik hissediyorum : )Bunu okuyan arkadaşım:İzin verin sizin ruhunuz da özgürleşsin,izin verin İnci hanım ruhunuza dokunsun.Kendinize bir şans verin.Size olanlara en çok kendiniz şaşıracaksınız : )İnci hanımcığım herşey için teşekkür ederim.Sizi kocaman öpüyorum

 • Yöntemlerin başta işe yarayacağına dair inancım olmamakla beraber Özlem hanımın işini çok iyi anlatması sonucunda inanmaya başladım ve uzun yıllardır bir türlü veremediğim kilolarımın büyük kısmından kurtuldum . Bu süreçte iyi bir destekçi ile ve güçlü bir ısrarla adanmışlık duygusu ile uygulamaları yapınca hedefinize ulaşıyorsunuz. Bu yolda sürekli destek olan Özlem hanıma çok teşekkür ederim.

 • Neye üzülüyorum biliyor musunuz? İnci Aktaşla neden daha önce tanışmadım diye. Bu güne kadar bu yükü neden taşıdım diye. Son zamanlarda çok dua ediyordum. Allahım bana sağlıklı yaşamayı, yaşam biçimi olarak benimset diyordum hep. Ve karşıma İnci Aktaş çıktı. Biz danışanları İncim diyoruz ona çünkü hayatınızı her yönüyle aydınlatıp bir inci gibi değerli olduğunu hatırlatıyor, iyileşmesini sağlıyor. Ben sadece zayıflamak için gittim. Ama bugünlerde aynı zamanda markamı kurma aşamasındayım. Sihirli değnek artık hayatımın her alanında… Çocukluğumda geçirmiş olduğum bağırsak hastalığından sonra kilo almaya başladım. Arada vermek için uğraştım verdim de ama faiziyle geri geldiler gram gram… Bursada gitmediğim diyetisyen, akupunktur uzmanı kalmadı. Bu işin kafada bitmesi gerektiğini 3 basamaklı kiloyu görmeye ramak kaldığında anladım. 29 kilo fazlayla başladık ve 1/3 ünden fazlasını bugün tamamladım. Ne kadar sürede verdiğimi sizinle paylaşmıycam. Çünkü bunun hiç önemi yok. Sebebi şu ben Plena Human Merkezini araştırırken hep kim kaç kilo vermişi araştırdım. Bir şey bulamadım. Anladım ki İnci Aktaşla kilo veren ne kadar sürede vermenin bi önemi olmadığını anlıyor. 21 yaşındayım, ve hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum diyebilirim. İskender, Waffle, Dürüm, Lahmacun, en sevdiğim şey Süt helvası bunların birinden bile vazgeçmedim. Hepsini yiyerek zayıfladım ve haftada en az 1 kilo kaybederek… Önceleri kaç gündür diyet yaptığımı hesaplardım. Şimdi diyet yok rejim yok sadece hedef var. Kendinize bi şans verin ve Aynaya gidin. Hem evdeki Aynaya hem İnci Hanımın size tuttuğu aynaya bakın. Aynaya giren aynayı seviyor.

 • Sevgili İnci Hanım,
  Enerjiniz ,güleryüzlü ve pozitif duruşunuz ile ilk günden doğru yerde ve doğru kişinin yanında olduğumu hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
  Sayenizde bu sistemin içerisinde ve inançla sizden aldığım enerji ile hedeflediğimiz kiloya inebildim. (18 kilo verildi)
  Daha önce denemiş olduğum yöntemlerin dışında farklı bir teknik olması ilk etapta beni düşündürmüştü fakat şimdi sonuç ortada ve herkese hipnozla zayıflamayı tavsiye etmekteyim.
  Başarılarınızın daim olması dileğiyle.Başka bir programda tekrar görüşmek dileğiyle..
  Sevgilerimle,

 • Evrenle aramızın açıldığını farkettigim bir anda tanıştım Plena Human ile özellikle İnci hanımın sihirli değneği sayesinde hersey yolunda İnci hanım ve Özlem hanım iyi ki varsınız hersey için çok teşekkür ederim. Emeklerinize ve yüreğinize sağlık…

 • Herseyden önce ilgi alakanizdan, yaydiginiz pozitif enerjiden dolayi, sevginizi hissettirdiginiz için çok teşekkür ederim.Her ihtiyacım olduğunda, bunu da nasıl cozerim diye düştüğüm her darbogazdan kolaylıkla cikmama yardimci oldunuz.Hepsi için teşekkür ederim.Inci hanim siz bana iyi geliyorsunuz ☺

Leave a comment

Makaleler Categories

Ara

Kategoriler