NEFES VE SAĞLIKLI YAŞAM

NEFES VE SAĞLIKLI YAŞAM

“Hyat ilk nsef ile bşlar ve son nsfele btier”

Yukarıdaki cümlede eksik ve karışık harfler olmasına rağmen doğru okudunuz değil mi? Çünkü bunu, beynimizin otomatik tamamlama ilkesine bağlı olarak gerçekleştirdiniz. Beynimiz ve bedenimiz mükemmel çalışmak üzere tasarlandı. Hal böyle iken insanlar neden sürekli fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda sorunlar yaşıyor?

Kendi değerimizi bilmek, sağlıklı olmak illa karmaşık ve zor mu olmalı?

HAYIR!

En basit bir hücremiz bile insanoğlunun şu ana kadar ürettiği en karmaşık makineden milyonlarca kez daha karmaşık. İşte bu karmaşık sistemde muhteşem bir düzen var. Eğer biz bozmazsak! Bu muhteşem sistem hayatta kalabilmek için basitçe su, hava ve besine ihtiyaç duyar. İnsan dışındaki tüm canlılar hava, su ve besini mükemmel oranda ve olması gerektiği gibi kullanırken sadece “insan” bunu başaramıyor. Günde “ne kadar su tüketiyorsunuz?” desem çoğumuz cevaplayamayız. Ya günde ne kadar nefes alıyorsunuz? Nefesinizin ritmi, hızı hakkında ne söyleyebilirsiniz desem?

İster dünyayı yönetecek zekâya, ister üstün yeteneklere sahip olalım bu basit sorulara cevap veremiyorsak küçücük bir kedi yavrusu, yaptığı mükemmel solunum sayesinde bir adım öne geçecektir. İşte insanları hayvanlardan ayıran ve üstün kılan ise beynini kullanma yeteneği. Kendine yapacağı en büyük iyilik ise önce nefes aldığını ve su tüketmesi gerektiğini hatırlamak sonra bir kedi kadar mükemmel hale getirmek için doğru nefes almayı öğrenmek, yeterli miktarda suyu bedenine almak olacaktır. Dengeli beslenip bir de de spor yapma alışkanlığı edinirse “YAŞAM” hiç de zor olmayacaktır.

Şimdi hepimiz kendimize soralım

-Kendimi ne kadar sağlıklı, zinde zihinsel ve ruhsal olarak huzurlu ve dengede hissediyorum?

-0 ila 10 arasında puanlayalım. (0-hiç; 10-mükemmel)

Eğer puanınız hoşunuza gitmediyse harekete geçmek için ne bekliyorsunuz?

Hicran İpekbağlar & Nefes Koçu

02242434314

Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Bireylerin sağlığını ve kilosunu koruması,zihnini ve vücudunu yenilemesi, sağlıklı yaşaması için kurulmuş bir sistemdir. Bilinçaltı şartlanması ve hipnoz yoluyla sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü mümkündür.

Bunun yanında NLP, yani zihinsel programlama nedeni psikolojik olan tüm rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir. Alerji tedavisi, hiperaktivite tedavisi, sigarayı bıraktırma da aynı program içinde söz konusu olmaktadır.

Sağlıkla formda olmak arasında fark vardır. Çok formda ve kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz ancak önemli olan sağlıklı ve formda olabilmektir.

Kilo Kontrolü

Kilo kontrolü zihinde başlar. Zihnimizi eğitemediysek hiç bir diyet fayda vermez. Zihinsel şartlandırma ve hipnoz yoluyla kilo kontrolü için sağlıklı yaşam koçunuza başvurunuz.

Detaylı bilgi için bkz. Hipnozla Zayıflama,Hipnozla Sigarayı Bırakma

Bize Ulaşın

Tel: (224) 243 43 14

İnci AKTAŞ (533) 547 52 41

Özlem AKTAŞ (533) 517 95 12